دادگاه صالح برای رسیدگی دعوی کیفری


دعاوی کیفری

شاید در شهر خود یا اطراف خود مرتکب جرائمی مانند سرقت، قتل عمد و غیر عمد، کلاهبرداری، ارتباط نامشروع، جعل و … شده باشید. دیده اند این موارد در قانون جرایم به رسمیت شناخته شده و به آنها جرایم کیفری گفته می شود. در ادامه با توضیحات کامل در مورد دعاوی کیفری و معرفی بهترین وکلای کیفری در مشهد همراه شما هستیم.

وکیل جنایی

از آنجا که وکیل کیفری در زمینه ای فعالیت می کند که مستقیماً با حقوق افراد مرتبط است، عملکرد او با سایر وکلا متفاوت است. وظیفه وکیل کیفری در واقع دفاع از موکل خود است و طبق اصل 35 قانون اساسی هر دو طرف حق دارند وکیل بگیرند و اگر کسی استطاعت مالی وکیل را ندارد باید برای او مهیا شود. تعیین وکیل

استخدام وکیل کیفری روند رسیدگی به پرونده شما را سرعت می بخشد و روند رسیدگی به پرونده را برای شما آسان می کند.

وظایف وکیل کیفری

  • تهیه دعاوی و دفاعیه
  • داشتن نمایندگی و نمایندگی از مشتری شما
  • داشتن نقش فعال در بازجویی و رسیدگی

ویژگی وکیل کیفری

وکلا کیفری به دلیل تجربه بالا در مشکلات قانونی و کیفری و حضور بیشتر در دادگاه ها و دادسراها و رو به رویی بیشتر با حوادث کیفری و آشنایی کامل با قوانین دعاوی کیفری و قوانین مجازات اسلامی ایران بسیار مناسب برای مشکلات کیفری شما هستند. همچنین وکل کیفری به دلیل تجربه موارد خشونت آمیز و سخت کردن ظرفیت کافی و بالای روحی روانی برای مقابله با همچین پرونده هایی را دارند .

دادگاه صالح برای رسیدگی دعوی کیفری

دادگاه صالح برای رسیدگی به دعاوی کیفری دادسرا و کلانتری می باشد . بدین صورت که شاکی یا وکیل شاکی شکایت خود را به دادسرا یا دادگاه میبرد و در آنجا مورد بررسی قرار میگیرد .

انواع دعاوی کیفری

دعاوی کیفری دارای انواع خ=مختلفی است که در ادامه نام برده شده :

جرایم علیه امنیت داخلی یا خارجی

جرایم و رانندگیات رانندگی

جرایم علیه حقوق و کیان خانواده

هتک حرمت منازل و املاک دیگران

جرایم علیه تمامیت جسمانی چشم

جرایم علیه اموال و حقوق مالی

جرایم علیه حقوق معنوی انسان

جرایم منافی عفت و اخلاق عمومی

جرایم مربوط به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی

و ….

مراحل شکایت کیفری

شکایت کیفری ابتدا در دادسرا مطرح می شود، یعنی فرد شاکی باید شکوائیه خود را خطاب به دادستان بنویسد و تمام اطلاعات فردی را که از آن شکایت دارد را بنویسد مانند اسم و مشخصات و آدرس و متن شکایت خود را بنویسد. نیازبی به فرم برای نوشتن شکوائیه کیفری نیست اما سعی کنید خوانا و منظم نامه خود را بنویسید . و در اخر مدارک و مستندات خود را به شکایت پیوست کنید .

در دهه های اخیر با گسترش فضای رایانه و به ویژه ایجاد فضای اینترنت، جرایم مرتبط با آن در حال وقوع است. استفاده گسترده از اینترنت توسط نهادهای دولتی، گسترش فضاهای تجاری در فضای اینترنت و همچنین استقبال عموم از استفاده از آن باعث شده تا افراد سودجو از این فضا به طرق مختلف سوء استفاده کنند.

وکیل اینترنتی در مشهد

به گزارش وکیل فضای مجازی در مشهد، می توان گفت دسترسی گسترده به تجهیزاتی مانند رایانه های هوشمند یا تلفن همراه هوشمند و همچنین سهولت و امکان استفاده بسیار راحت از فضای اینترنت دلیل اصلی این امر بوده است. پذیرش توسط عموم

قطعا نمی توان همه جرایم اینترنتی را تعریف کرد و برای آنها مثال زد، زیرا با توجه به گستردگی فضای رایانه و اینترنت هر روز انواع جرایم رایانه ای در حال وقوع است. اما اگر بخواهیم به رایج ترین جرایم اینترنتی اشاره کنیم می توان به مواردی مانند هک سیستم ادارات و سازمان های دولتی و غیردولتی، طراحی و ایجاد بدافزارهای کامپیوتری با هدف نفوذ به اطلاعات شرکت ها و موسسات، سرقت اطلاعات مهم اشاره کرد. مانند حساب های بانکی مردم و … اشاره کرد.

لزوم مشارکت وکیل جرایم اینترنتی

گسترش جرایم اینترنتی همیشه در حال وقوع است. در ابتدا، جرایم اینترنتی مختص اعمالی مانند کپی برداری، جعل یا موارد مشابه بود. به همین دلیل در تعاریف اولیه جرایم رایانه ای، به هر نوع جرمی که رایانه ای در آن دخیل بود، جرایم رایانه ای می گفتند.

همانطور که گفته شد، با گسترش اینترنت در فضاهای زندگی و کسب و کار و پیدایش اینترنت، جرایم مربوط به این احتمالات نیز به وجود آمد. از این رو گرچه جرایم اینترنتی از دیرباز وجود داشته است، اما با توجه به تغییرات و تحولاتی که در آن ایجاد شده است، تعاریف متعددی برای انواع وکلای جرایم اینترنتی در مشهد ایجاد شده است.

در نهایت جرایم رایانه ای را می توان به صورت زیر تعریف کرد:

هر عمل غیرقانونی که با نیت سوء توسط افرادی که از رایانه استفاده می کنند انجام شود، جرایم رایانه ای نامیده می شود.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *